Viitorul lui Hagi, remiză cu FCSB

204

Cu doar câteva momente în urmă, s-a încheiat partida de pe Arena Națională din Capitală dintre FCSB și Viitorul Constanța, meci contând pentru etapa a Vl-a a Ligii l de fotbal.

Duelul dintre primele două clasate a fost unul foarte disputat, cu ocazii mai multe de partea jucătorilor lui Reghecampf însă, la final, tabela a arătat egalitate, scor 1-1.

Mihai Pintilii a deschis scorul pentru gazde în minutul 40, iar George Țucudean a restabilit egalitatea în minutul 73.

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi a evoluat în minutul 80 în inferioritate numerică, după ce Robert Hodorogea a ieșit accidentat în minutul 80.

Clasament: 1. FCSB (38 p), 2. FC Viitorul (35 p), 3. Dinamo (33 p), 4. CFR Cluj (33 p), 5. CSU Craiova (28 p), 6. Astra Giurgiu (26 p).