Viitorul i-a marcat 14 goluri Petrolului Ploiești

1429
Echipele 1998 și 1999 ale Academiei de Fotbal "Gheorghe Hagi" și Petrolului Ploiești au susținut, în fieful constănțenilor, trei partide de verificare, două revenindu-le puștilor "Regelui", iar una încheindu-se la egalitate.
La juniori D (fotbaliști născuți după 1 ianuarie 1998; antrenor, Marius Codescu), Academia a câștigat cu 5-0 (1-0), prin golurile marcate de Nicolae Cârnaț (3), Szilard Magyari și Andrei Ciobanu.
La categoria Cupei Hagi (născuți după 1 ianuarie 1999), unde Petrolul 95 Ploiești este deținătoarea titlului național ("Memorialul Gheorghe Ola"), prima partidă s-a disputat în condițiile competiției (teren de 60 m X 40 m, echipă formată din 7+1 jucători) și s-a încheiat la egalitate, 3-3 (3-2). Academia a punctat prin Cristian Măgerușan (2) și Ionuț Crânganu.
Celălalt meci s-a jucat pe teren mare (11 la 11, două reprize a câte 20 de minute) și le-a revenit gazdelor, cu 6-0 (3-0), înscriind Cristian Măgerușan, Robert Burcea, Ionuț Crânganu, Andrei Apostolache, Marius Dumitrașcu și Andrei Apetrei. Antrenorul acestei grupe de la Academie este Nicolae Roșca.