Viitorul Constanța, remiză în amicalul cu Juventus, de la Brașov

1391
r Aflată într-un stagiu de pregătire montană, echipa de fotbal Viitorul Constanța (Liga a III-a) a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susținut, sâmbătă, la Brașov, în compania celor de la Juventus Colentina (Liga a III-a). Pentru constănțeni, a înscris Nicolescu, în min. 65.
Viitorul: Popa (min. 46, Răduță), Mihociu (min. 46, Răvoiu), Militaru, I. Posteucă (min. 46, Halip), Rusu (min. 46, Suta), Florea (min. 46, Lupu), Olteanu (min. 46, Dimcea), Chirilă (min. 46, Bag-noti), Chițu (min. 46, Grigoraș), Guda (min. 46, Nicolescu), Stanciu (min. 65, Vâlcu).
"În prima repriză, am primit gol după o fază fixă (corner), dar am reușit să egalăm după pauză. Puteam chiar câștiga, dar Bagnoti a tras în bară de la 35 de metri", a declarat Ciprian Mihai, ofițerul de presă al clubului.
Echipa antrenată de Iancu Guda joacă astăzi, de la ora 18, tot pe terenul "Carpați" din Brașov, un nou amical, cu CS Otopeni.
r Echipa de fotbal Delta Tulcea (Liga a II-a) a fost învinsă, sâmbătă, de ACS Berceni (Liga a III-a), cu scorul de 2-3, într-o partidă amicală, golurile dobrogenilor fiind marcate de Borza (min. 42) și Șagău (min. 77).
În prima repriză, pentru Delta au evoluat Tudor, I. Filip, Postelnicu, Aldo, S. Constantin, Judeanu, Furdui, V. Crețu, Șagău, Borza și Costescu, iar după pauză, 11-le a arătat astfel: Pârvu, Bratu, Grigorov, Mișelăricu, S. Constantin, Postelnicu, Macare, Aldo, Furdui (min. 75, Algiu), N. Crețu și Șagău.