1324
UPDATE / Live-text: HC Dobrogea Sud Constanța pierde meciul cu Dinamo și va juca finala mică - hcdobrogeasudhcvaslui13-1495119527.jpg

Se termina partida dintre Dinamo și HC Dobrogea Sud Constanța. Dinamo se califică în finala campionatului cu scorul final 30 - 25. HC Dobrogea Sud Constanța va juca pentru locurile 3 - 4.

UPDATE: Minutul 59. Dinamo înscrie pentru 30 - 25.

UPDATE: Minutul 58. HC Dobrogea Sud Constanța marchează pentru 29 - 25.

UPDATE: Minutul 57. Dinamo își mărește avantajul, 29 - 24.

UPDATE: Minutul 56. Dinamo înscrie pentru 28 - 24, iar HC Dobrogea Sud Constanța ratează pe contraatac.

UPDATE: Minutul 56. 7 metri pentru HC Dobrogea Sud Constanța. Nistor înscrie pentru 27 - 24.

UPDATE: Minutul 54. Dinamo mărește avantajul la patru goluri, 27 - 23.

UPDATE: Minutul 53. Aihan Omer cere time-out.

UPDATE: Minutul 53. Dinamo marchează pentru 26 - 23.

UPDATE: Minutul 52. Stănescu primește eliminare 2 minute pentru proteste.

UPDATE: Minutul 51. Ciutura înscrie pentru HC Dobrogea Sud Constanța, 25 - 23.

UPDATE: Minutul 50. Ambele echipe ratează aruncare după aruncare.

UPDATE: Minutul 49. Dinamo își mărește iar avantajul, 25 - 22.

UPDATE: Minutul 49. HC Dobrogea Sud Constanța marchează repede, 24 - 22.

UPDATE: Minutul 48. Dinamo înscrie de la 7 metri, 24 - 21

UPDATE: Minutul 47. HC Dobrogea Sud Constanța marchează pe contraatac, 23 - 21.

UPDATE: Minutul 46. Ciutura înscrie de la 7 metri, 23 - 20.

UPDATE: Minutul 45. Dinamo marchează iar, 23 - 19.

UPDATE: Minutul 44. "Rudi" Stănescu apară o aruncare de la 7 metri, iar HC Dobrogea Sud Constanța reduce din diferență, 22 - 19.

UPDATE: Minutul 42. Dinamo își mărește iar avantajul la patru goluri, 22 - 18.

UPDATE: Minutul 42. Buricea este eliminat pentru 2 minute.

UPDATE: Minutul 41. Vujadinovici micșorează avantajul, 21 - 18.

UPDATE: Minutul 41. Ciutura înscrie pentru HC Dobrogea Sud Constanța, 21 - 17.

UPDATE: Minutul 40. 7 metri pentru Dinamo, iar Șandru mărește iar avantajul pentru echipa din București, 21 - 16.

UPDATE: Minutul 39. Toma marchează pentru HC Dobrogea Sud Constanța, 20 - 16.

UPDATE: Minutul 38. Încă o eliminare pentru HC Dobrogea Sud Constanța.

UPDATE: Minutul 37. Dinamo își mărește avantajul la cinci goluri, 20 - 15.

UPDATE: Minutul 37. HC Dobrogea Sud Constanța mai primește o eliminare de 2 minute.

UPDATE: Minutul 36. Dinamo marcheză pentru 19 - 15.

UPDATE: Minutul 35. Toma marchează repede pentru HC Dobrogea Sud Constanța, 18 - 15.

UPDATE: Minutul 35. Dinamo își mărește diferența 18 - 14.

UPDATE: Minutul 34. Dinamo marchează prin Șandru pentru 17 - 14.

UPDATE: Minutul 32. HC Dobrogea Sud Constanța înscrie pentru 16 - 14.

UPDATE: Minutul 30. Începe repriza a doua iar Dinamo marchează prin Șandru, 16 - 13.

UPDATE: Minutul 29. Dinamo marchează și intră la pauză cu scorul 15 - 13.

UPDATE: Minutul 29. Soare marchează pentru HC Dobrogea Sud Constanța, 14 - 13.

UPDATE: Minutul 28. Dinamo marchează, 14 - 12.

UPDATE: Minutul 28. HC Dobrogea Sud Constanța se apropie la un gol de Dinamo, 13 - 12.

UPDATE: Minutul 27. Eliminare pentru HC Dobrogea Sud Constanța.

UPDATE: Minutul 27. HC Dobrogea Sud Constanța se apropie la două goluri de Dinamo, 13 - 11.

UPDATE: Minutul 26. Ciutura reduce din handicap și marchează pentru HC Dobrogea Sud Constanța, 13 - 10.

UPDATE: Minutul 25. HC Dobrogea Sud Constanța și Dinamo înscriu repede iar scorul devine 13 - 9.

UPDATE: Minutul 23. Dinamo înscrie din 7 metri pentru 12 - 8.

UPDATE: Minutul 22. HC Dobrogea Sud Constanța marchează prin Nicolici, 11 - 8.

UPDATE: Minutul 21. 7 metri pentru Dinamo dar Sijan apără pentru HC Dobrogea Sud Constanța.

UPDATE: Minutul 20. HC Dobrogea Sud Constanța reduce din diferență 11 - 7.

UPDATE: Minutul 20.  Moisă înscrie pentru HC Dobrogea Sud Constanța, 11 - 6.

UPDATE: Minutul 18. Dinamo înscrie pentru 11 - 5.

UPDATE: Minutul 18. 7 metri și pentru HC Dobrogea Sud Constanța. Ciutura înscrie pentru 10 - 5.

UPDATE: Minutul 16. 7 metri pentru Dinamo, 10 - 4.

UPDATE: Minutul 16. HC Dobrogea Sud Constanța reduce din diferență prin Ciutura 9 - 4.

UPDATE: Minutul 15. Dinamo înscrie prin Mironescu, 9 - 3.

UPDATE: Minutul 14. Dinamo înscrie prin Șandru, 8 - 3.

UPDATE: Minutul 13. 7 metri și pentru HC Dobrogea Sud Constanța. Ciutura marchează pentru 7 - 3.

UPDATE: Minutul 13. 7 metri pentru Dinamo, Nistor eliminat 2 minute. Dinamo mărește avantajul la 7 - 2.

UPDATE: Minutul 11. Mironescu marchează pentru Dinamo, 6 - 2.

UPDATE: Minutul 9. Șandru mărește avantajul lui Dinamo, 5-2.

UPDATE: Minutul 8. 7 metri pentru HC Dobrogea Sud Constanța, gol înscris de Ciutura, 4 - 2.

UPDATE: Minutul 8. Dinamo își mărește avantajul prin Mironescu, 4 - 1.

UPDATE: Minutul 7. HC Dobrogea Sud Constanța reunșește să marcheze primul gol, 3 - 1.

UPDATE: Minutul 5. HC Dobrogea Sud Constanța ratează din nou iar Dinamo marcheaza pentru 3 - 0.

UPDATE: Minutul 3. 2-0 pentru Dinamo.

UPDATE: Minutul 2. Dinamo a înscris. 1-0.

La acestă oră, HC Dobrogea Sud Constanța joacă pentru un loc în finala Ligii Naționale de handbal cu Dinamo București, în deplasare. După două partide scorul este egal, 1-1. Meciul este transmis, în direct, pe Digi Sport 1.

În urmă cu patru zile, Dinamo s-a impus în fața HCDS-ului cu 23-21 (11-13), în finala Cupei României.