Tricolorii, medalii de bronz la Balcaniada de volei a cadeților

348
La Chiajna, a avut loc, zilele trecute, Campionatul Balcanic de volei rezervat cadeților (jucători născuți în 1995 și mai tineri), turneu la care a fost prezentă și naționala României, echipă în care se regăsesc cinci jucători de la CVM Tomis și din al cărui colectiv tehnic face parte și constănțeanul Răzvan Parpală, antrenor secund.

Selecționata României a reușit două victorii în primele patru meciuri (3-0 cu Muntenegru, 3-0 cu Grecia, 1-3 cu Turcia, 2-3 cu Bulgaria) și a obținut bronzul, după ce s-a impus, în finala mică, în fața Bosniei-Herțegovina, scor 3-0.

Iată-i pe constănțenii din naționala de volei a cadeților: Cezar Bulgaru (coordonator), Eduard Ocunschi (universal), Iulian Petcu (centru) Robert-Adrian Aciobăniței (extremă), Marius Iftime (extremă), Răzvan Parpală (antrenor secund).