Tinerii Farului, titulari în U Cluj - România

370

Toți cei trei fotbaliști de la FC Farul convocați de selecționerul Emil Săndoi la partida amicală de vineri Universitatea Cluj - România tineret 0-0, Păcuraru, D. Florea și Larie, au fost titulari. Lor li s-a adăugat din primul minut pe teren un alt constănțean, fost la Farul, acum la Delta Tulcea, Marius Soare.
Păcuraru și Larie au jucat mijlocași centrali, primul doar 35 de minute, pentru că s-a accidentat la genunchi și a fost schimbat, al doilea 70 de minute, Soare a fost mijlocaș dreapta, o oră, iar D. Florea ("Gică Fentă") a evoluat, ca al doilea vârf, 70 de minute.
"A fost un meci bun, pe care l-am dominat. Noi, constănțenii, am avut și câteva bune ocazii, cele mai mari fiind ale lui Larie și Soare. Marius, singur cu portarul M. Tudor, l-a driblat, dar a tras apoi în plasa laterală", a declarat, pentru "Cuget Liber", Daniel Florea.