Tenis / Raluca Olaru, sfert-finalistă în turneul WTA de la Bad Homburg, la dublu

373
Tenis / Raluca Olaru, sfert-finalistă în turneul WTA de la Bad Homburg, la dublu - 35282786101558314910769025619472-1624352986.jpg

Perechea Raluca Olaru (România) / Nadia Kicenok (Ucraina) s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului WTA pe iarbă de la Bad Homburg (Germania), competiţie în care organizatorii oferă premii în valoare totală de 189.708 euro.

În optimi, Raluca Olaru şi partenera sa au învins, în două seturi, scor 6-1, 6-4, cuplul Andreea Mitu (România) / Oksana Kalaşnikova (Georgia), după o partidă care a durat 67 de minute.

Graţie acestui succes, învingătoarele şi-au asigurat un cec de 1.854 euro şi 60 de puncte WTA la dublu.

Cotate cu şansa a doua la cucerirea trofeului, Raluca Olaru şi Nadia Kicenok le vor înfrunta în sferturi pe câştigătoarele din meciul Mara Guth / Julia Middendorf (Germania) - Alena Fomina / Ekaterina Iaşina (Rusia).