Tenis / Halep a mai jucat un meci, astăzi, la Nurnberg, și s-a calificat în sferturi

625
Tenis / Halep a mai jucat un meci, astăzi, la Nurnberg, și s-a calificat în sferturi - simonahalepsacalificatinsferturi-1371049395.jpg

Jucătoarea constănțeană de tenis Simona Halep, s-a calificat, astăzi, în sferturile de finală ale turneului de la Nurnberg (Germania), dotat cu premii în valoare totală de 235.000 de dolari. Halep a învins-o, în turul doi, cu scorul de 6-2, 6-1, după 54 de minute, pe Estrella Cabeza Candela (Spania), poziția 96 în ierarhia mondială.

Constănțeana a jucat două partide în aceeași zi. Ea a trecut, azi dimineață, în runda întâi, de americanca Grace Min, locul 182 WTA, jucătoare venită din calificări, scor 6-0, 7-5, după o oră și 14 minute de joc.