300
Surpriză în debutul noului sezon din Liga 1: Viitorul, ÎNVINSĂ ACASĂ DE O NOU PROMOVATĂ - hagi-1532288244.jpg

Formația FC Viitorul a fost învinsă, în această seară, acasă, cu scorul de 1-0, de echipa nou promovată Dunărea Călărași, într-un meci din prima etapă a Ligii I, în care Ianis Hagi a ratat un penalti și elevii lui Gheorghe Hagi au jucat în inferioritate numerică pe final.

Golul a fost marcat de Honciu, în minutul 4, dintr-o lovitură liberă.

În minutul 44, Straton a apărat un penalti executat de Ianis Hagi.

FC Viitorul a rămas în inferioritate numerică în minutul 83, când a fost eliminat Tudor Băluță.

Meciul a fost întrerupt în repriza a doua aproape un sfert de oră, din minutul 64, din cauza unei pene de curent. Pe parcursul reprizei secunde, timp de mai multe minute la Ovidiu a plouat torențial.

La primul meci în Liga 1, Dunărea Călărași a reușit un rezultat de necrezut. Nou promovata a învins-o pe campioana din urmă cu două sezoane, Viitorul, scrie digisport.ro.