Ștefan Ciobanu a întors armele contra Săgeții Năvodari

2681
Divizionarele secunde Săgeata Năvodari și Delta Tulcea s-au întâlnit, ieri, la Năvodari, cu ocazia unui meci amical, care i-a revenit Deltei, cu scorul de 1-0, prin golul din minutul 52 al lui Ștefan Ciobanu (șut din apropiere), atacant care a venit la Delta tocmai de la Săgeata.
Antrenorul Săgeții, Aurel Șunda, a folosit jucătorii: Olteanu - Goșa, Gheară, Bold, Vlad, Apostol (venit de la UTA), Boroștean (CFR Cluj), Vezan (Internațional Curtea de Argeș), Turcu, Jianu, Chițu. După pauză, au mai jucat Ariton, Vl. Gordin (FC Panciu), Șicu, Șamata, Vlaicu, Câmpeanu (FCM Bacău), Boboc (FCM Bacău), Scărlătescu (CSS Reșița), Ciocan (Sporting Pitești) și Fl. Popa (Pandurii Tg. Jiu).
Delta Tulcea (antrenor, Constantin Gache) a jucat cu: Pârvu - Andrei, Grigorov, Macare, Cristofan (CSM Rm. Sărat), Postelnicu, Coconașu, Vaida (Mureșul Deva), Mansur (FC Farul), Șt. Ciobanu (Săgeata), R. Radu (Gloria Buzău). Au mai evoluat Olteanu, Mișelăricu, Filip, N. Crețu, Nițor, Lintaru (Mureșul Deva) și Neagu (CSS Nucet).
Sâmbătă, 14 august, Săgeata Năvo-dari susține un nou meci amical, la Mangalia, contra echipei de Liga a III-a Callatis, de la ora 11.