88
Steaua s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor, după 1-1 cu Dinamo Tbilisi - steauadinamotbilisi-1375858411.jpg

Steaua București s-a calificat în faza play-off a Ligii Campionilor la fotbal, după ce a terminat la egalitate cu Dinamo Tbilisi, 1-1 (1-0), marți seara, pe Arena Națională din Capitală, în manșa secundă a turului III preliminar.

Steaua, care s-a impus la Tbilisi cu 2-0, a deschis scorul rapid, prin Iasmin Latovlevici (6), dar Dinamo a restabilit egalitatea imediat după pauză, prin Ustaritz (48).

Tănase, unul dintre cei mai buni jucători steliști în ''dubla'' cu Dinamo Tbilisi, s-a ales cu capul spart în prima repriză a meciului de la București, după ce a fost lovit în cap cu crampoanele de Papava, însă arbitrul nici măcar nu l-a avertizat pe georgian, scrie Agerpres.