Steaua - Aalborg, meci istoric, în prima etapă a grupei J a Ligii Europa

91

Formația Steaua a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 6-0, echipa daneză AaB Aalborg, într-un meci din prima etapă a grupei J a Ligii Europa, în care a înscris toate golurile în repriza a doua.

Golurile partidei au fost marcate de Sânmărtean, în minutul 51, Raul Rusescu, în minutele 59 și 73, și Keșeru, în minutele 61, 65 și 72.

Steaua București: Arlauskis - Râpă (Rusescu '49), Szukala, Varela, Latovlevici - Prepeliță, Breeveld (Papp '67)- Ad. Popa, Sânmărtean, Chipciu - Keșeru (Iancu '74). Antrenor: Constantin Gâlcă.

AaB Aalborg: Larsen - Dalsgaard, Petersen, Thelander, Gorter (Frederiksen '16) - Wichmann, Wurtz, Risgaard, Thomsen - Jacobsen (Helenius '63), Enevoldsen (Christensen '59). Antrenor: Kent Nielsen.