Liga a II-a la fotbal

SSC Farul a intrat în hora retrogradării. Ion Barbu a demisionat!

412

Echipa SSC Farul a pierdut meciul cu Metaloglobus București, scor 1-2 (1-2), sâmbătă, la Techirghiol, meci considerat pe teren propriu, contând pentru etapa a Vll-a a Ligii a ll-a la fotbal.

Golurile oaspeților au fost, de fapt, cadouri oferite de apărarea constănțeană. Primul care a gafat a fost portarul Georgi Stavrev, care a scăpat în poartă un balon simplu, înălțat de Valentin Ghenovic, în min. 13. Nouă minute mai târziu, a venit rândul fundașului central Yanis Roumadi să o "comită" în fața experimentatului Ovidiu Herea, care n-a iertat.

Unicul gol al constănțenilor a fost marcat de Alexandru Grigoraș, în minutul 37.

În urma acestei înfrângeri, antrenorul "marinarilor", Ion Barbu, a decis să demisioneze.

v v v

În runda următoare, programată sâmbătă, 22 septembrie, SSC Farul va juca în deplasare, cu Chindia Târgoviște.

Clasament: 1. Academica Clinceni (18 p), 2. Sportul Snagov (17 p), 3. CS Mioveni (15 p)… 15. SSC Farul (6 p).