Sportivii de la CS Farul și-au încordat mușchii cu folos, la Balcaniadă

189

În perioada 18-20 mai, la Turnu Severin, a avut loc o nouă ediție a Campionatului Balcanic de culturism și fitness, eveniment la care sportivii constănțeni au urcat pe podium.

În competiția veteranilor, Vasile Șerban (67 de ani), cel care se antrenează la Constanța și este legitimat la CS Power Gym, a reușit să impresioneze din nou asistența cu forma sa fizică de invidiat. Acesta s-a clasat pe doi la culturism masters, categoria +50 de ani.

De asemenea, Clubul Sportiv Farul se poate lăuda cu trei medalii: Diana Pivniceru - aur la bikini fitness, categoria 1,69 m; Răzvan Șindelaru - aur la fitness open; Cornel Pantelin - argint la men physique, categoria 1,73 m.

Foarte aproape de podium a fost și Adrian Lungu, însă a terminat pe patru, la culturism classic, categoria 1.75 m.

Sportivii de la CS Farul sunt pregătiți de antrenorii Cristian Mihăilescu și Florina Rovența.