Simona Halep a învins-o pe Lesia Tsurenko, la Dubai. Care e următoarea adversară

220
Simona Halep a învins-o pe Lesia Tsurenko, la Dubai. Care e următoarea adversară - simonahalep2019qatartotalopendsc-1550661779.jpg

Simona Halep a învins-o pe Lesia Tsurenko 6-3, 7-5, și s-a calificat în sferturile turneului de la Dubai.

Simona Halep, 27 de ani, 2 WTA, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Dubai după victoria în fața ucrainencei Lesia Tsurenko, 29 de ani, 23 WTA, scor 6-3, 7-5, după o oră și 21 de minute de joc.

În sferturi, Simona Halep va juca împotriva învingătoarei partidei Belinda Bencic (45 WTA) - Aryna Sabalenka (9 WTA). Duelul dintre cele două are loc azi, de la ora 18:30, disputa împotriva Simonei urmând să aibă loc joi.