Scrimă / Daria Yousofian, câştigătoarea Cupei României la spadă U13

191

Sportiva Daria Yousofian, de la CSS Steaua Bucureşti, a câștigat Cupa României la spadă DCNEU la categoria de vârstă U13, după ce a învins-o, în finală, pe colega sa de club, Natalia Constantin, cu 9-8.

Medaliile de bronz au fost câștigate de Diana Crețu (CSM Corona Brașov) și Mara Mazilescu (LPS Oradea).

Competiţia s-a desfăşurat la Sala de scrimă „Ana Pascu”, din Bucureşti, informează Federaţia Română de Scrimă.

Premierea medaliatelor și a sportivelor clasate pe locurile 5-8 a fost efectuată de Bianca Benea, componentă a lotului tricolor de spadă și vicecampioană mondială cu echipa de junioare a României, în 2018, la Verona.