132
România a remizat cu Finlanda, scor 1-1. Golul egalizator, înscris de Hoban abia în minutul 91 - hoban-1444339798.jpg

Naționala de fotbal a României a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat împotriva formației Finlandei, în Grupa F a preliminariilor EURO 2016.

Finlandezii au fost cei au marcat primii, în minutul 67, prin Pohjanpalo, acesta profitând de o gafă a defensivei.

Golul egalizator a fost înscris abia în prelungiri de către Ovidiu Hoban. Acesta a marcat cu un șut din trei metri în poartă goală, după ce șutul lui Andone a fost respins de portar.

În prima repriză, Bogdan Stancu a avut trei ratări mari trimițând mingea în bară. În minutul 54, Torje a fost și el aproape de a înscrie un gol.

România este pe locul doi, cu 17 puncte, cu unul în plus față de Ungaria, care a bătut pe Feroe, 2-1.