Răzvan Florea, cinci medalii de aur la Campionatele Naționale de natație

255

Înotătorul constănțean Răzvan Florea, de la CS Farul, a fost unul dintre principalii protagoniști ai Campionatelor Naționale de natație pentru seniori și juniori I, competiție organizată, timp de patru zile, în bazinul olimpic al Complexului Sportiv Național "Lia Manoliu" din București.
Sportivul antrenat de profesoara Georgeta Handrea și-a trecut în cont nu mai puțin de cinci titluri, câștigate în finalele probelor 50 m, 100 m, 200 m spate, 200 m și 400 m mixt, la acestea adăugându-se încă o medalie de argint, la 200 m fluture.
La secțiunea feminină, în finala probei de 50 m liber, o altă înotătoare de la CS Farul, Roxana Purcelea, s-a clasat pe locul șase. Rezultatele complete ale delegației de la Palatul Copiilor - CS Farul, în ediția de mâine a ziarului nostru.