Rapid București - Farul Constanța: 3-2. Ioniță a înscris prelungiri

422
4

Pe stadionul "Valentin Stănescu" din Giulești a început, la ora 21.00, partida dintre Rapid București și FC Farul Constanța, contând pentru etapa a opta a Ligii a II-a la fotbal. În prezent, Rapid conduce Farul cu 2-0: Gol superb Herea și autogol Florea, până în minutul 10.

Scorul a fost 3-2 pentru gazde, după ce Farul a revenit de la 0-2, egalând în minutul 66, iar giuleștenii s-au impus în prelungiri. Marcatorii golurilor: Cl. Herea (1), Al. Ioniță (11, 90+2), pentru Rapid, B. Nicola (61) și Ivanovici (66), pentru Farul.

Iată ECHIPELE DE START:

Rapid (4-4-1-1): Drăghia - M. Stoica, D. Lung, A. Tînc, Voicu - Selagea, A. Ioniță II, Lazea, Doman - C. Herea - Lukanovic. Antrenor: Viorel Moldovan

Rezerve: Plopeanu, Mindu, A. Iacob, V. Negru, Obed, A. Coman, M. Martin, Wallace

Farul: Curcă - Nițescu, Coconașu, Berti, Igiroșanu, Ivanovici, Mansur, Crețu, Florea, Bumbac, Buzea. Antrenor: Ion Răuță

Rezerve: Neagu, Răvoiu, Tothazan, Bolat, E. Năstase, Pîslaru, Butoi

antonio
12 octombrie 2013
pacat

Astia obisnuiti sa joace cu stadionul gol sau intimidat in inceputul partidei apoi pot sa spun ca rapidul nu a mai miscat in fata farului comentariul lam scris la pauza.in repriza a doua pe contraatac rapidul se va distanta si va face scor.rusine cuget liber ptr faptul ca scrieti articole doar atunci cand echipa joaca prost

antonio
bravo ba

Forta farul

nicu
13 octombrie 2013
bravo farul

farul a facut un meci c urajos si a jucat excelent repriza a doua .Pacat de ultimele doua minute,forza farul

Răspuns la: bravo ba
Adăugat de : antonio, 12 octombrie 2013