Tenis de masă

Pletea și Munteanu, aur și bronz la individual, la CN de tineret

111

Week-end-ul acesta, la Câmpulung, a avut loc Campionatul Național Individual de Tineret la tenis de masă, unde Constanța este reprezentată de trei jucători. După ce au urcat pe podium la proba de dublu, Cristian Pletea și Lucian Munteanu au pășit și pe podiumul de individual. Pletea, de la LPS, a cucerit medalia de aur, în timp ce Munteanu, de la CS Topspin 08 Constanța, a câștigat bronzul. Pe locul secund s-a clasat Alin Spelbuș de la CS Pristavu Câmpulung, iar Alexandru Manole, tot de la CS pristavu, s-a clasat pe locul al treilea. La fete, podiumul a fost următorul: Bernadett Balint (CSM Arad) locul I, Andreea Clapa (CSM Bistrița) locul II, Andreea Fistiulof (CSM Arad) locul III și Adina Diaconu (CSS Slatina) locul III.