O nouă înfrângere pentru trupa lui Gheorghe Hagi, în Polonia

175

FC Viitorul Constanța a pierdut cel de-al treilea amical disputat în stagiul de pregătire de la Gniewino (Polonia). Constănțenii au fost învinși, cu scorul de 1-2 (1-0), de Arka Gdynia, echipă din prima ligă poloneză.

Formația antrenată de Gheorghe Hagi a condus la pauză cu 1-0, prin golul marcat, în minutul 33, de Aurelian Chițu, după o centrare foarte bună a lui Cristi Ganea. În mitanul secund, polonezii au reușit să întoarcă scorul, grație execuțiilor individuale reușite de Pawel Wojowski (min. 50, șut la colțul lung) și Adrian Blad (min. 85, execuție impecabilă din lovitură liberă de la 20 metri).

Pentru FC Viitorul, au evoluat: Rîmniceanu (Tordai 86) - Benzar, Țîru (Rădoi 86), Boli (D. Lopez 9; Stoica 86), Ganea (Mitache 71) - Filip (Nedelcu 86), Brandan (Dumitrescu 71), Purece (R. Marin 59) - Iancu (I. Hagi 59), Chițu (Tănase 59), Coman.

Următoarea partidă amicală a Viitorului va avea loc mâine, de la ora 19, împotriva vicecampioanei Serbiei, Partizan Belgrad.