Naționala României U17 a terminat la egalitate cu reprezentativa Ciprului

150

Reprezentativa Under 17 a României a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical disputat împotriva selecționatei similare a Ciprului.

Tricolorii au deschis scorul încă din minutul 2 prin reușita lui Daniel Toma și au mărit avantajul prin atacantul Craiovei, Jovan Markovic (17). La finalul primei reprize, selecționerul Aurel Țicleanu a schimbat întreaga echipă. Reprezentativa noastră a menținut rezultatul până spre finalul meciului, când ciprioții au reușit să restabilească egalitatea, în urma reușitelor din minutele 78 și 80+3.

Pentru naționala României au evoluat cinci jucători legitimați la Academia "Gheorghe Hagi": Alexandru Georgescu, Antonio Vlad, Augustin Negrean, Bogdan Călin și Răzvan Matiș.