Mutu și Zicu au debutat la Petrolul în amicalul cu Sturm Graz, scor 1-1

80

Noile achiziții de marcă ale formației Petrolul, atacanții Adrian Mutu și Ianis Zicu, au debutat, joi, în echipa antrenată de Cosmin Contra, în meciul amical cu Sturm Graz, încheiat la eglitate, scor 1-1, în cadrul stagiului de pregătire din Antalya. Golul petroliștilor a fost marcat de Manasse, în minutul 33, austriecii egalând în minutul 45, dintr-un penalti, informează Mediafax. Echipa de start a prahovenilor a fost următoarea: Bornescu - Achim, Hoban, Manasse, Guilherme - Boudjemaa, De Lucas, Mustivar, Morar - Camara, Mutu. În repriza secundă au intrat pe teren Zicu, Pecanha, Beța, Hamza, Romario, Geraldo, Teixeira, Priso, Alcenat și De Lucas. Mutu a evoluat în prima repriză, fiind înlocuit la pauză, iar Zicu a jucat ultimele 45 de minute.