Micuțele gimnaste constănțene, performanțe notabile la Cupa Vrancei

378

Week-end-ul trecut, la Focșani, gimnastele de la CS Farul și CSS 1 au concurat la Cupa Vrancei.

La junioare 3, Maria Ceplinschi (CS Farul) a cucerit aurul la paralele și bronzul la sol, iar Alexia Cojan (CS Farul) s-a clasat pe locul trei la sărituri. Tot de la CS Farul, la junioare 2, Silvia Sfiringu a cucerit aurul la sărituri și bârnă, argintul la individual compus și bronzul la paralele și sol. De la CSS 1, la junioare 2, Emilia Munteanu a câștigat aurul la sol, paralele și individual compus, argint la sări-turi și bronzul la bârnă. Tot la sol, Diana Harabagiu (CSS 1) s-a clasat pe locul doi, în timp ce Bi-anca Matei (junioare 3, CSS 1) a cucerit aurul la bârnă. Sportivele de la CS Farul sunt antrenate de Carmen Traicu, ajutată de Rodica Iurea și Alina Drăgan, iar fetele de la CSS 1 sunt pregătite de Mădălina Hârbu și Sorin Bechir. De asemenea, la competiție a fost pre-zentă și prof. Clemența Garabet, antrenoarea Silviei Sfiringu, în calitate de arbitru.