Medalii pentru micuțele gimnaste de la Victoria Cumpăna

193

Micuțele sportive ale Clubului Sportiv Victoria Cumpăna s-au întors cu 10 medalii de la concursul de gimnastică ritmică dotat cu Trofeul "Sportul Studențesc", ce a avut loc zilele trecute, la Dobroești (Ilfov).

La Grupa A U6, Maya Ulrich a ocupat locul l, Amalia Banciu - locul ll și Bianca Georgescu - locul lll, iar la Grupa B U6, Erika Șelaru - locul l, iar Antonia și Andrada Luțan - locul ll. La Grupa A U7, Miruna Matei a ocupat locul secund, iar la Grupa B U7, primul loc a fost obținut de Teodora Gene și Daria Făgăraș.

De asemenea, sportivele din Cumpăna au câștigat primul loc și la categoria ansambluri. Grupul învingătoarelor a fost alcătuit din Teodora Gene, Daria Făgăraș, Maya Ulrich, Amalia Banciu, Erika Șelaru și Miruna Matei. "Responsabilă" pentru toate aceste medalii este antrenoarea Elena Vlad.