Meciuri spectaculoase în Liga 3 la fotbal

539

Sâmbătă, în etapa a 5-a din Liga a 3-a, în Seria a 3-a, Axiopolis Cernavodă a câştigat, pe teren propriu, derby-ul dobrogean cu FC Viitorul II Constanţa, scor 3-1.

După ce echipa oaspete a deschis scorul prin Luca Andronache, în minutul 18, gazdele au întors rezultatul până la pauză prin golurile marcate de Marius Tudorică, în minutul 30, Cosmin Ionică, în minutul 32, și George Rusu, în minutul 39.

Chiar dacă a evoluat pe teren propriu, Gloria Albești (antrenor Ionel Melenco) nu a rezistat în duelul cu Înainte Modelu, a doua clasată, cedând în final cu scorul de 1-5 (Cezar Beșleagă 7 / D. Gheorghe 3, Cr. Vasile 8, 77, 88, G. Teodorescu 72), ultimele 20 de minute de joc aducând desprinderea oaspeţilor pe tabela de marcaj.

Celelalte rezultate de sâmbătă din Seria a 3-a: SC Popești Leordeni - Recolta Gheorghe Doja 2-0, Mostiștea Ulmu - CSM Oltenița 6-1 şi Agricola Borcea - CS Afumați 0-1.