Liga 1: Astra vs Viitorul 1-1 / Viitorul a ajuns la 3 egaluri consecutive

281

​Astra - Viitorul este partida care a tras cortina peste etapa a șasea a Ligii 1. Meciul de la Giurgiu s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, ambele goluri fiind marcate de echipa lui Dan Alexa.

În minutul 39, Gabi Tamaș a marcat în propria poartă. La primul meci de la revenirea în Liga 1, fundașul și-a împins mingea în propria poartă, după un corner. După numai două minute, Astra a restabilit egalitatea, prin Valentin Gheorghe, după o acțiune individuală frumoasă a celui intrat în teren în locul lui Albert Stahl.

Au evoluat echipele:

Astra: Kitanov - Bruno, G. Tamaș, Graovac, Radunovic - Simion,Răduț, Crepulja - Stahl (Gheorghe '18), Tounkara (Ajayi '46), Fl. Matei (Begue '67). Antrenor: Dan Alexa

FC Viitorul: Căbuz - Mladen, Țâru, P. Iacob (Filip '46), R. Boboc - A. Ciobanu, Achim, Artean (Houri '46) - Mățan (Calcan '71), G. Ganea, G. Iancu. Manager tehnic: Gheorghe Hagi

Arbitri: Marius Avram – Vladimir Urzică, Daniel Mitruți – Ionuț Coza. Observatori: Vasile Bratu, Ioan Mironaș