199
Atletico Madrid a învins FC Barcelona, scor 1-0, și s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor - atletico-1397115232.jpg

Formația Atletico Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Barcelona, în manșa secundă a sferturilor competiției, informează Mediafax. Unicul gol al meciului a fost marcat de Koke, în minutul 5.

Atletico Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis - Raul Garcia, Gabi, Tiago, Koke - Adrian (Diego '61), Villa (Cristian Rodriguez '79). Antrenor: Diego Simeone.

FC Barcelona: Pinto - Alves, Bartra, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta (Pedro '72) - Messi, Fabregas (Alexis '61), Neymar. Antrenor: Gerardo Martino.

Cartonașe galbene: Koke '90+1/ Busquets '18, Mascherano '90+2, Alves '90+3

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Anglia, cu Howard Webb la centru, ajutat de Michael Mullarkey și Darren Cann. Rezervă a fost Jake Collin, iar asistenți suplimentari Michael Oliver și Anthony Taylor. În tur, scorul a fost egal, 1-1. Tragerea la sorți pentru semifinale are loc vineri.