Înfrângere dramatică pentru Viitorul la Cluj

554

CFR Cluj s-a impus dramatic în meciul cu Viitorul, din etapa a 21-a. Rondon a avut prima ocazie a meciului chiar în minutul 1, iar Burcă a ratat și el în minutul 7. Viitorul a avut o ocazie mare în minutul 17, însă cei care au deschis scorul au fost clujenii, prin Itu, în minutul 31, din centrarea perfectă a lui Camora.

Constănțenii au egalat în minutul 52, la o gafă a lui Bălgrădean, care a scăpat mingea în fața lui Dobrosavlevici, iar acesta nu a iertat.

Ganea a reluat apoi direct în brațele portarului, iar Pitu nu a putut nici el să-l învingă pe Bălgrădean. În minutul 66, Viitorul a nimerit bara, prin Ganea, iar pe final, șutul lui Pitu a trecut pe lângă poartă.

În prelungiri, veteranul de 38 de ani, Hoban, a dat lovitura și a împins mingea în poartă din apropiere, iar CFR Cluj - Viitorul s-a terminat 2-1. Campioana rămâne astfel la un singur punct în spatele liderului FCSB, iar constănțenii suferă primul eșec din 2021.