Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, sfert-finaliști la Rotterdam

158

Perechea formată din tenismanul constănțean Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer s-a calificat, ieri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Rotterdam, dotat cu premii totale de 1.862.925 euro, după victoria, scor 6-4, 6-4, cu spaniolii Feliciano Lopez/Marc Lopez.

Tecău și Rojer, favoriții nr. 4, au obținut victoria după o oră și 10 minute și au acum 4-1 în meciurile directe cu ibericii.

Grație acestui succes, tenismanul constănțean și partenerul său și-au asigurat un cec de 15.240 euro și 90 de puncte ATP, urmând să înfrunte o pereche olandeză: Robin Haase/Matwe Middelkoop sau Jasper Smit/Jesse Timmermans.