HC Potaissa Turda a învins HC Dobrogea Sud Constanța, 31-30

213

UPDATE: HC Potaissa Turda învinge HC Dobrogea Sud Constanța cu diferență de un gol 31-30, după un meci foarte strâns. HC Dobrogea Sud așteaptă să-și ia revanșa, duminică, pe teren propriu.

UPDATE: Minutul 59. Time-out cerut de antrenorul Aihan Omer pentru HC Dobrogea Sud. Potaissa conduce cu 31-30.

UPDATE: Minutul 58. HC Dobrogea Sud se apropie vertiginos de Potaissa. 30-29.

UPDATE: Minutul 55. HC Dobrogea Sud reduce diferența prin atacuri succesive. 29-27.

UPDATE: Minutul 53. HC Potaissa Turda menține avantajul de patru goluri. 28-24.

UPDATE: Minutul 50. Echipa constănțeană are doi jucători eliminați. Potaissa conduce cu patru goluri diferență. 27-23.

UPDATE: Minutul 46. Confruntare destul de echilibrată. Constănțenii nu se lasă și reduc diferența. 26-23.

UPDATE: Minutul 44. Time-out cerut de antrenorul HC Potaissa Turda.

UPDATE: Minutul 43. Turda s-a desprins la diferență de cinci goluri. 23-19.

UPDATE: Minutul 37. Constănțenii reduc diferența. 18-17

UPDATE: Minutul 35. Antrenorul Aihan Omer a cerut time-out pentru echipa dobrogeană. S-a decis schimbarea portarului.

UPDATE: Minutul 34. Turda s-a desprins la trei goluri de HC Dobrogea Sud. 18 -15.

UPDATE: Constănțenii conduc la pauză HC Potaissa Turda cu un gol diferență. 15-14.

La această oră, handbaliștii de la HC Dobrogea Sud joacă pe terenul celor de la HC Potaissa Turda, în primul meci al finalei mici din Liga Națională.

Meciul este transmis, în direct, pe TVR 2.