169
Handbal / HC Dunărea Brăila, calificată în sferturile de finală ale EHF European League - handbaldunarea-1613924524.jpg

Echipa feminină de handbal HC Dunărea Brăila s-a calificat în sferturile de finală ale EHF European League, după ce s-a impus, cu scorul de 36-32 (17-13), în faţa formaţiei Kuban Krasnodar (Rusia), într-o partidă disputată, sâmbătă, 20 februarie, pe teren propriu, contând pentru Grupa D.

Pentru HC Dunărea, au marcat: Alina Czeczi 8, Elena Dache 6, Marina Dmitrovic 5, Aneta Udriştioiu 5, Maria Kanaval 2, Nicoleta Safta 2, Bianca Tiron 4, Tamires Morena Lima de Araujo 2, Jovana Sazdovska 1, Bojana Milic 1.

HC Dunărea, care era obligată să câştige pentru a merge mai departe, va înfrunta în sferturile de finală câştigătoarea Grupei D, CS Minaur Baia Mare.
Meciurile din sferturile de finală vor avea loc pe 27/28 martie, respectiv 3/4 aprilie.