HANDBAL / HC Dobrogea Sud, calificare senzațională în Final Four

1169

UPDATE: Calificarea senzațională a echipei HC DOBROGEA SUD decisă în urma aruncărilor de la 7 m. Portarul Dane Sijan apără două aruncări de la 7 m. HC Dobrogea Sud se impune cu scorul de 29-28. Astfel, echipa constănțeană se califică în Final Four-ul Ligii Naționale și rămâne în cursa pentru titlul de campioană.

UPDATE: Final dramatic la Odorhei. Odorheiul a egalat în ultima secundă, scor 25-25. Calificarea se va decide în urma aruncărilor de la 7 m.

UPDATE: Odorheiul restabilește egalitatea, 24-24. Mai sunt 45 de secunde de joc. S-a cerut time-out.

UPDATE: Tensiune maximă la Odorhei. Au mai rămas 2 minute de joc, HC Dobrogea Sud are un gol avans, 24-23.

UPDATE: HC Dobrogea Sud s-a distanțat la trei goluri diferență, 23-20 în minutul 48.

UPDATE: Odorheiul aduce egalitatea, 18-18 în minutul 42.

UPDATE: A început repriza secundă, iar Odorheiul se apropie la un singur gol diferență, 16-17 în minutul 37.

UPDATE: S-a încheiat prima repriză, HC Dobrogea Sud păstrând avantajul de trei goluri, 15-12

UPDATE: În minutul 25, HC Dobrogea Sud se distanțează la trei goluri. Stănescu face minuni în poartă, iar Buricea marchează gol după gol.

UPDATE: HC Dobrogea Sud se desprinde la două goluri, 11-9 în minutul 24.

La această oră, la Odorheiul Secuiesc se dispută partida dintre HC Odorhei și HC Dobrogea Sud Constanța. Este meciul trei, decisiv, din sferturile de finală ale play-off-ului Ligii Naționale de handbal masculin.
După un început slab de partidă (0-4) HC Dobrogea Sud a echilibrat balanța și a reușit să preia conducerea pe tabela de marcaj, pentru prima oară, în minutul 20 (9-8). Să notăm că arbitrajul este cel puțin bizar până în acest moment. Rămâneți online pentru a afla rezultatul final.