Handbal feminin: Minaur Baia Mare, a învinsă la Nantes, în EHP European League

282
Handbal feminin: Minaur Baia Mare, a învinsă la Nantes, în EHP European League - baiamare-1642956929.jpg

CS Minaur Baia Mare a fost învinsă în deplasare de formaţia franceză Les Neptunes de Nantes, cu scorul de 34-29 (14-14), duminică, într-un meci din Grupa B a competiţiei feminine de handbal EHF European League.

Minaur a făcut o primă repriză bună, chiar a condus cu 6-4, 13-11, 14-12, dar la pauză scorul a fost egal, 14-14.

Potrivit Agerpres gazdele au preluat controlul după pauză şi s-au desprins la o diferenţă de cinci goluri, 26-21, 27-22, 28-23, iar apoi au condus şi la şase goluri (32-26, 34-28), câştigând cu 34-29.

Pentru vicecampioana României au punctat Jelena Lavko 11 goluri, Cristina Laslo 4, Alexandra Severin 3, Asuka Fujita 2, Andreea Cristina Popa 2, Angela Cioca 5, Ana Maria Tănasie 1, Anca Georgiana Polocoşer 1.