Handbal / CSM Bucureşti, eliminare dramatică din EHF European Cup

223

Echipa masculină de handbal CSM Bucureşti a scăpat printre degete calificarea în sferturile de finală ale EHF European Cup, după ce a pierdut, scor 23-29 (9-14), partida cu AEK Atena HC, susţinută în deplasare, contând pentru manşa a doua a optimilor de finală.

Golul care a consfinţit calificarea grecilor în faza următoare a competiţiei a fost marcat de Mylonas, când mai erau doar 18 secunde de joc.

Pentru CSM Bucureşti, au marcat: Raul Campos 12, Srdjan Predragovic 4, Alexandru Tărîţă 4, Nicolae Ungureanu 2, Chike Onyejekwe 1, Henrique Teixeira 1.

CSMB câştigase pe teren propriu la cinci goluri diferenţă, scor 28-23.

România va avea totuşi o reprezentantă în sferturile competiţiei, pe Minaur Baia Mare, care a câştigat ambele partide din optimi cu Donbas Mariupol, 24-23 şi 34-26, ambele disputate la Baia Mare.