Handbal / CS Dinamo, repriză secundă de coşmar cu Flensburg-Handewitt, în Liga Campionilor

110
Handbal / CS Dinamo, repriză secundă de coşmar cu Flensburg-Handewitt, în Liga Campionilor - 26128357329374892942368845403729-1637927879.jpg

Echipa masculină de handbal CS Dinamo Bucureşti a fost învinsă, după o repriză secundă de coşmar, cu scorul de 20-28 (13-13), SG Flensburg-Handewitt (Germania), într-o partidă disputată la Sala Dinamo, contând pentru Grupa B a Ligii Campionilor.

Pentru Dinamo (antrenor Xavier Pascual), au marcat: Raul Nantes Campos 5, Valentin Ghionea 5, Mohamed Mamdouh Ashem Shebib 4, Eduardo Gurbindo Martinez 1, Dan Racoţea 1, Kamel Alouini 1, Alex Pascual Garcia 1, Răzvan Gavriloaia 1, Seyed Alireza Mousavi Ghalehmirz 1.

Iată şi rezultatele înregistrate în celelalte partide din grupă:

Lomza Vive Kielce - Barcelona 29-27

Telekom Veszprem - Motor Zaporoje 35-27

FC Porto - Paris Saint-Germain Handball 30-39

CS Dinamo va juca următorul meci în deplasare, cu Telekom Veszprem, pe 2 decembrie.