O nouă performanță pentru sportivii de la CS Farul Constanța

106

În aceste zile, la Bascov (județul Argeș) se desfășoară Campionatul Național de haltere pentru seniori, competiție la care sunt prezenți și sportivii de la CS Farul Constanța.

În primele trei zile de concurs, Bianca Dumitrescu (antrenor Angheluș Beșleagă) a obținut o medalie de argint (smuls) și două de bronz (aruncat și total) la 48 kg, Mariana Dumitrache (antrenor Angheluș Beșleagă) a cucerit alte trei medalii de argint (smus, aruncat și total) la 69 kg, la fel și Florin Bejenariu (antrenor Aurel Tătaru) la 85 kg, iar Iulia Mocanu (antrenor Angheluș Beșleagă) a obținut un loc 3 (smuls) și două locuri 4 (aruncat și total), categoria +75 kg.