Gaston Mendy, gol pentru Universitatea Cluj (clasament)

295
Fostul apărător lateral al Farului, senegalezul Gaston Mendy, a înscris, ieri, un gol în victoria echipei sale, Universitatea Cluj, 2-1 în meciul de pe teren propriu cu Oțelul Galați. Gaston, titular integralist ca fundaș stânga, a punctat pentru 1-0 în minutul 34, celelalte reușite ale partidei purtând semnătura lui Boștină (52 din penalty), respectiv Borbely (45).
Ieri, în etapa a cincea a Ligii 1 s-au mai jucat două partide: FC Vaslui - Steaua 0-3 (Surdu 5, 54, B. Stancu 46; ex-faristul Cosmin Matei a debutat la Steaua, intrând pe teren în minutul 84, în locul lui Surdu) și FC Timișoara - Victoria Brănești 2-1 (Magera 39, Zicu 81 - V. Negru 79)
Etapa se încheie astăzi, cu partida FC Brașov - Unirea Urziceni (ora 20, în direct la Digi Sport). (M.B.)