Stejarii, înfrânți în Challenge Cup la rugby

"Gașca lui Carpo", bonus defensiv în Italia

576
Selecționata Stejarii București a fost învinsă, cu scorul de 12-16, de Crociati Parma, într-o partidă disputată, sâmbătă, în Italia, contând pentru Challenge Cup la rugby. La pauză, românii au condus cu 9-3, însă gazdele au întors situația în repriza secundă.
Toate punctele Stejarilor au fost marcate de Dănuț Dumbravă, jucător care a transformat patru lovituri de penalitate.
În XV-le titular al Stejarilor, s-a regăsit un singur rugbist de la RCJ Farul Constanța, Daniel Carpo, căpitan de echipă. Alți doi fariști, Cătălin Nicolae și Constantin Gheară, au fost rezerve. Grație punctului bonus defensiv câștigat, selecționata română se menține pe locul trei în clasamentul grupei.
Meciul a început cu un moment de reculegere, în memoria lui Theodor Rădulescu, reputat antrenor decedat la mijlocul săptămânii trecute.