320
1

Vineri, pe stadionul Farul din Constanța, FC Farul a primit vizita celor de la ACS Berceni, pentru a disputa partida din etapa a doua din play-out-ul Ligii a doua. În prima repriză, niciuna dintre echipe nu a reușit să înscrie în poarta adversă, deși gazdele au avut o șansă, în minutul 38, când Ochia a ratat un penalty. În minutul 71, ACS Berceni a marcat golul victoriei, prin reușita lui Nicu Epaminonda. FC Farul a pierdut cea de-a doua partidă din play-out, scor 0-1. Antrenorul Marian Dinu a folosit următorii jucători: A. Dinu - Băjan, Buzea, Fl. Pătrașcu (cpt.), Giurgiu - Cioinac, Ochia - Al. Grigoraș, Jianu, Szalkai - M. Enciu

Rezerve: Nanu - D. Ciobanu, R. Neagoe, Vieru, Pâzlaru, I. Plămadă, Cl. Popa.

FC Farul va disputa următorul meci sâmbătă, 18 aprilie, în de plasare, cu FCM Dorohoi.