Liga Națională de handbal feminin

174

Așa cum era de așteptat, CSU Neptun Constanța a suferit o nouă înfrângere în Liga Națională de handbal feminin. Sâmbătă, formația antrenată de Ion Crăciun a fost învinsă, scor 25-31, de ASC Corona Brașov, într-o întâlnire disputată la Sala Sporturilor, contând pentru pro-gramul etapei a cincea. Soarta partidei s-a decis încă din prima repriză, în care brașovencele s-au distanțat la opt "lungimi" (10-18 a arătat tabela la pauză), revenirea de pe final a Neptunului neavând valoare decât pentru statistică. Astfel, echipa con-stănțeană bifează cea de-a cincea înfrângere consecutivă din actuala stagiune și rămâne pe ultimul loc în clasament. Iată și celelalte rezultate ale rundei: U Cluj - Cetate Deva 29-27, HC Dunărea Brăila - SCM Craiova 24-18, HCM Râmnicu Vâlcea - HC Zalău 18-28, CSM Ploiești - HCM Roman 20-26, HCM Baia Mare - CSM București 32-25. Etapa viitoare (sâmbătă, 12 octombrie), CSU Neptun va întâlni, în deplasare, pe SCM Craiova.