Fotbal / Viitorul câștigă pe Arena Națională cu FCSB. FCSB - Viitorul 1-2

278

În urma cu puțin timp, pe Arena Națională s-a încheiat partida dintre FCSB București și FC Viitorul Constanța, contând pentru prima etapă a play-off-ului Ligii l de fotbal. Victoria a aparținut constănțenilor antrenați de Gheorghe Hagi, scor 2-1 (1-1), la capătul unei partide electrizante, cu ocazii uriașe de gol ratate la ambele porți. Scorul a fost deshis de jucatorul Viitorului Constanța, Andreas Calcan, în minutul 15, însă până la pauză egalitatea avea să fie restabilită de fostul jucător al Viitorului, Florinel Coman, în minutul 40, cel care a profitat de greșeala portarului Valentin Cojocaru. Golul victoriei a fost marcat de Ianis Hagi,  în minutul 65, dintr-un penalty provocat de un alt fost jucator al Viitorului, Romario Benzar, asupra jucătorului francez Lyes Houri.