134
Fotbal / Surpriză de proporţii în Cupa României. CSO Filiaşi, din Liga a III-a, calificată în sferturi - 1-1635323379.jpg

Echipa de Liga a III-a CSO Filiaşi a furnizat cea mai mare surpriză din actuala ediţie a Cupei României la fotbal, reuşind să se califice în sferturile de finală.

ACSO Filiaşi a eliminat-o pe AFC Hermannstadt (Liga a II-a), după un meci dramatic: a fost 1-1 după 90 de minute, 2-2 după prelungiri şi 4-3 după penalty-uri.

În sferturi au mai urcat FC Argeş şi Chindia Târgovişte.

Rezultatele înregistrate:

FC Dinamo Bucureşti - FC Argeş 1-2 (0-0);

Gaz Metan Mediaş - Chindia Târgovişte 0-1.

Politehnica Timișoara - FC Rapid, ora 21:00

În ceea ce privește meciul FC Voluntari - FCSB, clubul oaspete a informat Departamentul Competiții al Federației Române de Fotbal că se află în imposibilitatea de a se prezenta la joc, motiv pentru care partida nu se va disputa.