Fotbal: Liga a II-a - Rezultatele etapei a șasea
Articole recomandate
FOTO. Baschet feminin / CSM CSU Constanţa a câştigat în premieră titlul de campioană naţională!
24 Aprilie 2024
DOLIU ÎN PRESĂ! A murit unul dintre cei mai buni fotoreporteri
22 Aprilie 2024
Vești bune din sport. Echipa masculină de sabie a României, medaliată cu argint la Mondialele de juniori
20 Aprilie 2024
Dacia Unirea Brăila a urcat pe primul loc în clasamentul Seriei I din liga secundă de fotbal, după ce a smuls in extremis remiza la Constanța, 1-1 cu Farul, sâmbătă, în etapa a șasea, scrie Agerpres.
FCM Baia Mare se menține pe primul loc în Seria a II-a, în ciuda egalului de acasă cu Chindia Târgoviște (2-2).
În prima serie, Ceahlăul a fost învinsă acasă de Dunărea Călărași, iar Oțelul a pierdut pe teren propriu cu SC Bacău (0-1).
''U'' Cluj a obținut victoria la Mioveni, cu 1-0, în Seria a II-a, în timp ce FC Brașov a remizat acasă cu UTA, 2-2.
Rezultate:
Seria I
Joi 1 octombrie
Rapid București — ACS FC Academica Clinceni 1-0
Sâmbătă 3 octombrie
FC Oțelul Galați — Sport Club Bacău 0-1
ACS Berceni — ACS Rapid CFR Suceava 1-3
CS Balotești — ACS Bucovina Pojorâta 1-0
CS FC Farul Constanța — ACS Dacia Unirea Brăila 1-1
FC Ceahlăul Piatra Neamț — AFC Dunărea 2005 Călărași 1-3
Gloria Buzău a stat.
În clasament, pe primul loc se află Dacia Unirea Brăila, cu 13 puncte (7-3), urmată de SC Bacău, 13 p (6-3), Rapid București, 12 p (7-2), un joc mai puțin, Dunărea Călărași, 12 p (7-3), Rapid CFR Suceava, 12 p (7-4), etc.
Seria a II-a
Vineri 2 octombrie
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare — CS Gaz Metan Mediaș 0-0
Sâmbătă 3 octombrie
CS Mioveni — Universitatea Cluj 0-1
CSM Râmnicu Vâlcea — CS Unirea Tărlungeni 2-0
FC Brașov — ACS UTA Bătrâna Doamnă Arad 2-2
ACS FC Municipal Baia Mare — FC Chindia Târgoviște 2-2
CS FC Caransebeș — CS FC Bihor Oradea 2-3
CS Șoimii Pâncota — CS Metalul Reșița 0-0
Pe primul loc în clasament se află FCM Baia Mare, cu 14 puncte, urmată de Gaz Metan Mediaș, 12 p, CSM Rm. Vâlcea, 11 puncte (9-7), Șoimii Pâncota, 11 p (8-8), FC Caransebeș, 9 puncte (10-8), UTA Batrâna Doamnă, 9 p (10-9), FC Brașov, 9 p (9-8), etc, potrivit Agerpres.
În prima serie, Ceahlăul a fost învinsă acasă de Dunărea Călărași, iar Oțelul a pierdut pe teren propriu cu SC Bacău (0-1).
''U'' Cluj a obținut victoria la Mioveni, cu 1-0, în Seria a II-a, în timp ce FC Brașov a remizat acasă cu UTA, 2-2.
Rezultate:
Seria I
Joi 1 octombrie
Rapid București — ACS FC Academica Clinceni 1-0
Sâmbătă 3 octombrie
FC Oțelul Galați — Sport Club Bacău 0-1
ACS Berceni — ACS Rapid CFR Suceava 1-3
CS Balotești — ACS Bucovina Pojorâta 1-0
CS FC Farul Constanța — ACS Dacia Unirea Brăila 1-1
FC Ceahlăul Piatra Neamț — AFC Dunărea 2005 Călărași 1-3
Gloria Buzău a stat.
În clasament, pe primul loc se află Dacia Unirea Brăila, cu 13 puncte (7-3), urmată de SC Bacău, 13 p (6-3), Rapid București, 12 p (7-2), un joc mai puțin, Dunărea Călărași, 12 p (7-3), Rapid CFR Suceava, 12 p (7-4), etc.
Seria a II-a
Vineri 2 octombrie
CS FC Olimpia 2010 Satu Mare — CS Gaz Metan Mediaș 0-0
Sâmbătă 3 octombrie
CS Mioveni — Universitatea Cluj 0-1
CSM Râmnicu Vâlcea — CS Unirea Tărlungeni 2-0
FC Brașov — ACS UTA Bătrâna Doamnă Arad 2-2
ACS FC Municipal Baia Mare — FC Chindia Târgoviște 2-2
CS FC Caransebeș — CS FC Bihor Oradea 2-3
CS Șoimii Pâncota — CS Metalul Reșița 0-0
Pe primul loc în clasament se află FCM Baia Mare, cu 14 puncte, urmată de Gaz Metan Mediaș, 12 p, CSM Rm. Vâlcea, 11 puncte (9-7), Șoimii Pâncota, 11 p (8-8), FC Caransebeș, 9 puncte (10-8), UTA Batrâna Doamnă, 9 p (10-9), FC Brașov, 9 p (9-8), etc, potrivit Agerpres.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Sâmbătă, 03 Octombrie 2015
Sâmbătă, 03 Octombrie 2015
Sâmbătă, 03 Octombrie 2015
Vineri, 02 Octombrie 2015
Vineri, 02 Octombrie 2015
Vineri, 02 Octombrie 2015
Vineri, 02 Octombrie 2015
Joi, 01 Octombrie 2015
Joi, 01 Octombrie 2015
Marţi, 29 Septembrie 2015