129
Fotbal feminin / U Olimpia Cluj a cucerit Cupa României pentru a șaptea oară în istorie - cip8760630x420-1623069784.jpg

Echipa feminină de fotbal U Olimpia Cluj a câștigat Cupa României pentru a șaptea oară în istorie, după o victorie la limită, scor 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, în finala cu Heniu Prundu Bârgăului, disputată pe stadionul „Francisc von Neuman” din Arad.

Unicul gol al finalei a fost înscris de Mihaela Ciolacu, din penalty, în minutul 114.

Cristina Botojel (U Olimpia Cluj) a fost desemnată cea mai bună jucătoare a finalei Cupei României, ediția 2020-2021, informează Federaţia Română de Fotbal.

În urma acestui succes, U Olimpia Cluj bifează eventul în acest sezon, unul în care și-a trecut în palmares al zecelea titlu consecutiv de campioană a României.