130
Fotbal / FCV Farul, victorie în amicalul cu Unirea Slobozia. Goluri Sali şi Casap - 163371557752910-1633855847.jpg

Profitând de întreruperea campionatului, FCV Farul a susţinut, pe stadionul „Central” al Academiei Hagi de la Ovidiu, o partidă de pregătire în compania divizionarei secunde Unirea Slobozia. Echipa constănţeană s-a impus cu scorul de 2-0, ambele goluri fiind marcate în prima repriză.

Un meci în care conducerea tehnică a Farului a folosit mulți juniori din cadrul clubului, mai ales că numai puțin de 12 jucători participă în această perioadă la acțiunile loturilor reprezentative de seniori, tineret și juniori ale României. Farul a dominat, și-a creat numeroase șanse de a marca, însă a fructificat numai două dintre acestea.

Enes Sali a deschis scorul în minutul 32, când a reluat din apropiere o minge respinsă de portarul ialomițean, pentru ca scorul final să fie stabilit de Casap, în minutul 38, în urma unei lovituri de la 11 m.

FCV Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Brănescu (min. 75, Mușat), Boboc (min. 80, Ely), Dobrosavlevici (min. 80, De Nooijer), Mladen (min. 75, Ștefănescu), Borza (min. 30, Chera; min. 60, Mitulețu), Josemi (min. 68, Onuț), Pires (min. 75, Voicu), Casap (min. 46, Călin; min. 80, Purece), Ely (min. 75, Ganea), Chițu (min. 68, Cojocaru), Sali (min. 46, Malama; min. 80, Boicu).

Partida s-a disputat fără spectatori, din cauza restricțiilor impuse de autorități ca urmare a creșterii cazurilor de infectări cu Covid-19.