Fotbal / Alexandru Cicâldău a marcat pentru Galatasaray, în etapa inaugurală de campionat

210
Fotbal / Alexandru Cicâldău a marcat pentru Galatasaray, în etapa inaugurală de campionat - 23895987945020274298559176001380-1629184390.jpg

Mijlocaşul constănţean Alexandru Cicâldău a marcat cel de-al doilea gol al echipei sale, Galatasaray Istanbul, în meciul câştigat cu scorul de 2-0 pe terenul lui Giresunspor, în prima etapă a campionatului Turciei.

Scorul a fost deschis de senegalezul Mbaye Diagne (min. 31), care, nouă minute mai târziu, a ratat un penalty.

Cicâldău, care a fost folosit încă din primul minut, a înscris în prelungirile primei reprize (min. 45+2), din penalty. Pe finalul partidei, el a fost înlocuit de vedeta Arda Turan, în min. 83.

Alexandru Cicâldău este al 14-lea fotbalist român care joacă pentru Galatasaray. El a fost transferat de la Universitatea Craiova, vara aceasta, pe 24 iulie.