FC Viitorul II a învins Gloria Albeşti într-un meci amical

205

Meciul de pregătire dintre formațiile de Liga a III-a, FC Viitorul II Constanța și Gloria Albești s-a jucat miercuri după-amiază.

Disputată pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi, partida s-a încheiat cu succesul clar al gazdelor, scor 7-0 (3-0).

Următorul meci de verificare al formației FC Viitorul II este programat sâmbătă în compania colegei de serie, Axiopolis Cernavodă.

Au marcat: Constantin Grameni 14, Luca Andronache 26, Jad Mouaddib 29, Dragoș Nedelcu 48-autogol, Robert Mustacă 51, Alexandru Dinu 74, Ștefan Bodișteanu 79.

Au evoluat pentru FC Viitorul II (antrenor Constantin Fălină) – Repriza I: Dincă – Georgescu, Dănuleasa, Buta, Grosu – Mouaddib, Crivac, Grameni – Haită, Andronache, Matiș.

Repriza a II-a: Trandafir – Voicu, Bîrzu, Sîrbu, Lazăr – Dinu, Iorga, Mălăele – Tănasă, Mustacă, Bodișteanu.