Liga a II-a la fotbal, etapa a opta

FC Farul, învinsă, acasă, de Turris Oltul

167

Echipa FC Farul Constanţa a fost învinsă, scor 0-2 (0-0), sâmbătă, pe teren propriu, de Turris Oltul Turnu Măgurele, într-o partidă contând pentru etapa a opta a Ligii a II-a la fotbal.

Ambele goluri ale întâlnirii au fost marcate de echipa oaspete în repriza secundă. Voinea a deschis scorul în min. 60, iar cinci minute mai târziu, Pană a transformat un penalty acordat pentru un fault al lui Lică asupra lui Niţă.

Iată şi celelalte rezultate ale rundei: Universitatea Cluj - Concordia Chiajna 1-1, Ripensia Timişoara - Metaloglobus Bucureşti 0-2, Viitorul Pandurii Târgu Jiu - ASU Politehnica Timişoara 0-1, CSM Slatina - Aerostar Bacău 2-1, CSM Reşiţa - Pandurii Târgu Jiu 1-2, FK Csikszereda - Unirea Slobozia 0-1, Dunărea Călăraşi - Gloria Buzău 0-2.

U Craiova a stat, iar partida Rapid Bucureşti - CS Mioveni a fost amânată pentru data de 29 octombrie, după ce mai mulţi jucători ai Rapidului au fost depistaţi infectaţi cu virusul Covid-19.

Etapa viitoare (sâmbătă, 24 octombrie), FC Farul va juca, în deplasare, cu Concordia Chiajna.