EURO U21 / Sfârșit de poveste. Germania se impune pe final

746

La această oră, la Bologna, se dispută partida dintre naționalele României și Germaniei, contând pentru semifinalele Campionatului European de fotbal tineret.

Germania a deschis scorul în min. 21, prin Amiri, cu șut de la 18 metri.

România a egalat prin Pușcaș, în min. 26, dintr-un penalty acordat de arbitru după consultarea sistemului VAR. Cel faultat clar în careu a fost Ianis Hagi.

UPDATE: Final de meci. Germania U21 se impune după un meci de infarct.

UPDATE: Nadiem Amiri marchează din lovitură liberă. 4-2.

UPDATE: Pașcanu este eliminat pentru un fault din postura de ultim apărător.

UPDATE: Gian-Luca Waldschmidt înscrie pentru Germania U21. 3-2

UPDATE: Rădoi face prima schimbare, Andrei Ivan este înlocuit de Florinel Coman.

UPDATE: A început repriza a doua. Germaia egalează prin penalty în minutul 50 după un fault comis de Ianis Hagi. Golul a fost înscris de Waldschmidt.

UPDATE: Min. 43, 2-1 pentru România: pasă genială Ianis Hagi, Ivan centrează perfect, iar Pușcaș îl învinge pe portarul german cu o lovitură de cap, a la Florea Dumitrache!!!!